RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani në takim me partitë politike, merr pjesë edhe kryeministri Kurti

osmani-ne-takim-me-partite-politike,-merr-pjese-edhe-kryeministri-kurti

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me partitë politike lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve në komunat veriore. Në këtë takim ka merr pjesë edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Pjesë e këtij ishin edhe Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje.Pas dorëheqjes së kryetarëve të këtyre katër komunave me shumicë serbe në muajin e kaluar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka caktuar 18 dhjetorin si datë të zgjedhjeve për kryetar dhe 25 dhjetorin si datë për zgjedhjet e kuvendeve komunale.

Related posts

MF-ja përmes platformës planifikon punësimin e mbi 10 mijë të rinjve në vitin e parë

rezart morina

Liberalizimi i vizave – paralajmërohet fluks i ikjes së mjekëve

rezart morina

Ministri izrael Ben-Gvir paralajmëron për “katastrofë” mes marrëveshjes së afërt të pengjeve me Hamasin

admin