RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani: Prezenca e ushtrisë amerikane në Kosovë, garanci e sigurisë

osmani:-prezenca-e-ushtrise-amerikane-ne-kosove,-garanci-e-sigurise

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar sot kampin në Bondsteel.

Ajo ka marrë pjesë në ndërrimin e komandës ndërmjet Kol. Matthew O. Dinenna dhe Kol. Terry A. Saul.

Me këtë rast, Osmani ka potencuar se prezenca e ushtrisë amerikane në Kosovë është garanci e stabilitetit dhe sigurisë në vend.

Related posts

Algjeria ndalon shfaqjen e filmit “Barbie”

admin

Grupi “Wagner” do të vazhdojë aktivitetet e tij në Afrikë

rezart morina

Irlanda e njeh zyrtarisht shtetin palestinez

admin6