RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani: Qëndrojmë pranë popullit të Turqisë gjatë kësaj kohe të vështirë

osmani:-qendrojme-prane-popullit-te-turqise-gjate-kesaj-kohe-te-veshtire

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani deklaruar se ndihet e pikëlluar thellësisht nga lajmi i shpërthimit të tmerrshëm në zemër të Stambollit sot.

“Mendimet tona janë me viktimat dhe familjet e viktimave dhe të gjithë të lënduarve u urojmë shërim të shpejtë. Ne qëndrojmë me popullin e Turqisë gjatë kësaj kohe të vështirë:, ka shkruar Osmani në Twitter.

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 81 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në Stamboll. Autoritetet turke dyshojnë se bëhet fjalë për një sulm të mundshëm terrorist.

Related posts

OKB: 8.8 milionë banorë të prekur nga tërmeti në Siri

admin

Takimi Osmani-Escobar, theksohet nevoja urgjente për heqjen e barrikadave në veri

admin

Presidenti Erdoğan pritet me ceremoni zyrtare nga homologu i tij kroat, Milanoviç

admin