RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani sot ndan medalje presidenciale të meritave

osmani-sot-ndan-medalje-presidenciale-te-meritave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani për nder të 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka vendosur të ndajë medalje për personalitete nga sfera e kulturës, sportit dhe sigurisë për personalitete që kanë dhënë kontribut dhe kanë sakrifikuar për lirinë e Kosovës.

Sipas njoftimit, ceremonia e ndarjes së medaljeve do të mbahet sot (e hënë).

Kujtojmë që më 17 shkurt të vitit 2008 në orën 15:39 në Kuvendin e Republikës së Kosovës është shpall pavarësia e Kosovës. Shpallja e pavarësisë ishte bërë nga kryeministri i atëhershëm, Hashim Thaçi.

Kjo ditë u shënuar me një sërë aktivitetesh në Kosovë, ndërsa sot do të ndahen edhe medaljet presidenciale të meritave.

Related posts

Në Iran arrestohet një suedez nën akuza për spiunazh

admin

Escobar: Serbia është zotuar për pjesëmarrje në zgjedhje, përballet me pasoja nëse vepron ndryshe

admin

Presidenti iranian Raisi takohet me Asadin në Damask – VIDEO

admin