RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani takohet me Maqedoncin e Jasharin, i përgëzon për angazhimin në misionin e mbrojtjes

osmani-takohet-me-maqedoncin-e-jasharin,-i-pergezon-per-angazhimin-ne-misionin-e-mbrojtjes

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar Ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedoncin dhe Komandantin e FSK-së, Bashkim Jasharin.

Osmani i ka përgëzuar për angazhimin e institucioneve të mbrojtjes në misionin e shenjtë që kanë.

Presidentja po ashtu ka vlerësuar se Ushtria e Kosovës po fuqizohet dita-ditës.

Related posts

Ministri Damka: Kushtëzimi i Kosovës për KiE është i padrejtë dhe dekurajues

RTI

Kryediplomati i BE-së, Borrell do të vizitojë Libanin

admin

Wisner: Kosova shtet funksional, do të dëshiroja të thosha kështu edhe për Serbinë – VIDEO

admin