RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Po bëhet e pamohueshme: COVID erdhi nga një laborator kinez

po-behet-e-pamohueshme:-covid-erdhi-nga-nje-laborator-kinez

Dëshmia se COVID erdhi nga një laborator kinez u pohua përfundimtar javën e kaluar. “Burime të shumta qeveritare” thonë se njerëzit e parë të infektuar nga virusi ishin studiuesit e Institutit të Virologjisë Wuhan, zbulon një raport i ri, citojnë mediat greke.

Për më tepër, ata dyshohet se po modifikonin një mutacion të virusit me një veçori kryesore unike për të.

Raporti – nga Michael Shellenberger, Matt Taibbi dhe Alex Gutentag, i postuar në gazetën Public – emëron Ben Hu, Yu Ping dhe Yan Zhu si shkencëtarë të WIV që zhvilluan simptoma të COVID në nëntor 2019, një muaj para se bota të dëgjonte për shpërthimi dhe që tani duket se janë “pacientë zero”.

Një burim tha se zyrtarët ishin “100%” të sigurt që këta të tre ishin ata që zhvilluan simptomat.

Është “një ndryshim i lojës, nëse mund të vërtetohet se Hu u sëmur me COVID-19 para kujtdo tjetër”, mrekullon eksperti i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Jamie Metzl. “Kjo do të ishte “armë duhanpirëse”. Hu ishte studiuesi kryesor praktik” në laboratorin WIV.

Shtoni të gjitha provat e tjera – veçanërisht punën e shkencëtarëve për të fituar funksionin duke përdorur një të afërm të afërt të virusit COVID – dhe tani është e pamundur të injorohet gjasat ekstreme që një rrjedhje nga laboratori ndezi pandeminë globale pas afro 7 milion vdekjeve dhe dëme të patreguara ekonomike. /gazetashqiptare

Related posts

Osmani: Ta mbrosh tokën dhe mjedisin, do të thotë ta mbrosh jetën dhe mirëqenien në tokë

admin

Pjesëtarët e FSK-së trajnohen për operacione gjatë natës

admin

Mesimbesimi Islam ne shkollat e qytetit Wil te Zvicres

admin