RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani takon Scholz: Jemi krenarë për partneritetin e palëkundur në mes dy vendeve tona

osmani-takon-scholz:-jemi-krenare-per-partneritetin-e-palekundur-ne-mes-dy-vendeve-tona

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, është takuar me kancelarin e Gjermanisë Olaf Scholz.
Takimi ndodhi në New York, në pritjen e organizuar nga Scholz për nder të 50 vjetorin të anëtarësimit të Gjermanisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Osmani u shpreh se partneriteti mes Kosovës dhe Gjermanisë është i palëkundur.

“E urova Kancelarin Scholz për angazhimin gjysmëshekullor të Gjermanisë për paqe, zhvillim dhe bashkëpunim kudo në botë”, tha Osmani.

“Jemi krenarë për partneritetin e palëkundur në mes dy vendeve tona, të cilin do të vazhdojmë ta forcojmë tutje!”, theksoi ajo.

Related posts

Hajdari: Mbi 720 milionë euro investime direkte gjatë 2022-ës, ulet bilanci tregtar

admin

​Vetëm tre regjistrues shqiptarë në Medvegjë, Kamberi: Nuk po dërgohen në vendbanime shqiptare

admin

Qeveria për takimin e Kurtit me Escobarin dhe Lajçakun: Ka dakordim që duhet të hiqen barrikadat në veri

admin