RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetRajon dhe BotëTurqi

Osmani udhëton për në Turqi, do të merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit Erdogan

osmani-udheton-per-ne-turqi,-do-te-merr-pjese-ne-ceremonine-e-inaugurimit-te-presidentit-erdogan

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan.

Në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit Erdoğan, Presidentja Osmani, e shoqëruar nga Zotëria i Parë Prindon Sadriu, do të jetë përkrah krerëve të tjerë të shteteve nga mbarë bota.

Presidentja Osmani ditë më parë, ka uruar Presidentin Erdoğan në emër të popullit të Republikës së Kosovës për fitoren dhe ka shfaqur gatishmërinë që të vazhdohet puna e përbashkët për ta thelluar bashkëpunimin dhe për ta forcuar partneritetin në mes të dy shteteve.

Related posts

Ministria kundër kërkesës për largimin nga puna të mësueses me mbulesë

admin

Të diskriminuar në Serbi por edhe pa shtetësi në Kosovë

admin

Polonia pranon se ka “konflikt” me Ukrainën për eksportet e drithërave që rrjedhin në tregjet e saj

admin