RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Palestinë: Këtu janë disa nga zhvillimet më të fundit gjatë natës

palestine:-ketu-jane-disa-nga-zhvillimet-me-te-fundit-gjate-nates

Një sulm izraelit vrau të paktën pesë persona në Deir el-Balah në qendër të Gazës, raporton Wafa. Kjo vjen pasi forcat izraelite shtuan sulmet në të gjithë enklavën bregdetare, duke përfshirë kampin e refugjatëve Nuseirat dhe Khan Younis.

Forcat izraelite arrestuan tre persona, duke përfshirë një grua, në bastisjet në Ramallah në Bregun Perëndimor të pushtuar, raporton Wafa.

SHBA thotë se një anije që transportonte furnizime për të ndërtuar një “skelë të përkohshme” në Gaza është nisur nga një bazë ushtarake në Virxhinia.

Mijëra izraelitë u mblodhën në Tel Aviv duke bërë thirrje për dorëheqjen e Netanyahut dhe kthimin e robërve të mbajtur nga Hamasi.

Presidenti i SHBA Biden tha për MSNBC se Netanyahu “po e dëmtonte Izraelin më shumë sesa po ndihmonte Izraelin” me qasjen e tij ndaj luftës në Gaza.

Related posts

Arrestohet 55 vjeçarja nga Shkupi, ka raportuar rrejshëm për bomba të vendosura nëpër shkolla

admin

Çfarë është planifikuar për Ditën Ndërkombëtare të Solidaritetit me Popullin Palestinez?

admin6

Rritet numri i fëmijëve lëmoshëkërkues

admin