RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Palestinezët varrosën në varr masiv në Gaza

palestinezet-varrosen-ne-varr-masiv-ne-gaza

Sipas ministrisë së shëndetësisë së Gazës, këto trupa, të cilat janë varrosur në tokë në pronësi të Ministrisë së Çështjeve Fetare, ishin të paidentifikuara. Disa prej tyre ishin bllokuar brenda spitalit Al Shifa.

Izraeli e ka vendosur Gazën nën një rrethim brutal dhe bombardime të pamëshirshme që nga sulmi i Hamasit që vrau 1200 njerëz, sipas të dhënave izraelite.

Që atëherë, më shumë se 14,000 Gazanë janë vrarë, rreth 40% e tyre fëmijë, sipas zyrtarëve mjekësorë, shifra të besueshme nga Kombet e Bashkuara dhe të gjitha institucionet ndërkombëtare. /mesazhi

Related posts

Palestinë: Këtu janë disa nga zhvillimet kryesore gjatë natës

admin

Erdoğan: Marrëveshja kornizë strategjike midis Turqisë dhe Irakut përbën “udhërrëfyes solid”

admin6

Çavuşoğlu: Suedia nuk ka ndërmarrë asnjë hap konkret për të përmbushur premtimet për në NATO

admin