RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Parandalohet edhe një rast i kontrabandës me mallra në veri të Mitrovicës

parandalohet-edhe-nje-rast-i-kontrabandes-me-mallra-ne-veri-te-mitrovices

Policia e Kosovës, njësia policore nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare Veriu, në zbatim të masave për parandalim dhe luftimin e paligjshmërisë dhe kontrabandës, kanë intensifikuar kontrollet taktike dhe operacioneve në teren.

“Me datën 23 Shkurt 2023, rreth orës 18:15 në fshatin Jarinje e poshtme gjatë realizimit të detyrave të patrullimit Policia ka ndaluar automjetin VW Pasat ngjyr hiri me traga të Serbisë dhe me ngasës të dyshuarin mashkull shtetas serb, i cili në rrugë ilegale kishte tentuar të kontrabandonte mallra nga territori i Serbisë”, thuhet në njoftimin e PK-së

Mallrat e kontrabanduar përfshijnë:

Farmerka

Kampiona {këpurdhë}

Djath

Ajkë dhe

Mallra nga tekstili

Personi i dyshuar, që rezulton të jet recidivist i veprave të kontrabandës me mallra së bashku me automjetin e tij është dërguar stacionin policor (SPMK) Leposaviq për procedura të mëtejme ligjore.

Related posts

Raport: Dhjetëra xhami të sulmuara në Gjermani në vitin 2022

admin

Përleshje të rënda mes palestinezëve dhe forcave izraelite gjatë operacionit të ushtrisë në Nablus, Bregu Perëndimor

admin

Jasharaj: Greva nuk do të përfundojë pa u përmbushur kërkesat

admin