RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Parandalohet kontrabanda e mbi 3.5 tonëve pije joalkoolike, Dogana jep detaje

parandalohet-kontrabanda-e-mbi-3.5-toneve-pije-joalkoolike,-dogana-jep-detaje

Njësitet e Doganës së Kosovës kanë arritur që të parandalojnë një tentim kontrabandimi në rajonin e Lipjanit.

“Njësitet antikontrabandë të Doganës së Kosovës fillimisht kanë identifikuar një automjet që dyshohet se barte mallra kontrabandë. Pas ndalimit të këtij automjeti janë gjetur sasi e konsiderueshme e mallrave (pije joalkoolike) të cilat ishim pa dokumentacion përkatës, respektivisht të kontrabanduara nga Serbia”,thuhet në njoftimin për media.

Po ashtu u tha se pas veprimeve operative, zyrtarët e Doganës së Kosovës gjithashtu kanë arritur të identifikojnë edhe depon ku ishte furnizuar ky automjet dhe me këtë rast aty janë gjetur mallra të kontrabanduara.

Sasia totale e mallrave të gjetura është: Pije joalkoolike 3600 litra, transmeton lajmi.net.

“Të gjitha mallrat dhe automjeti janë sekuestruar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse”.

Related posts

Ushtria izraelite sulmon Libanin jugor pasi pretendoi se kishte rrëzuar 2 ‘objektiva të dyshimta ajrore’

admin

UNRWA pezullon shpërndarjen e ushqimit në Rafah

admin

Palestina e kënaqur me deklaratën e presidentit amerikan Biden për “zgjidhjen me dy shtete”

admin