RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

​Parlamenti i Ukrainës: Rusia na vodhi mbi 500.000 tonë drithë

​parlamenti-i-ukraines:-rusia-na-vodhi-mbi-500.000-tone-drithe

Parlamenti i Ukrainës ka akuzuar Rusinë për vjedhjen e më shumë se 500.000 tonë drithë nga dy rajone të pushtuara.

Verkhovna Rada e Ukrainës tha se furnizimet u morën nga qyteti port i rëndësishëm Kherson i Detit të Zi dhe qyteti juglindor i Zaporizhzhia.

“Ushtria “e dytë” ruse në botë doli të ishte gënjeshtare, grabitëse, përdhunuese dhe hajdute”, shkroi Verkhovna Rada në Twitter.

Related posts

Shoqata e Kërkim Shpëtimit nga Kosova shpëton edhe një vogëlushe 3-vjeçare në Turqi

rezart morina

Arabia Saudite dënon sulmin provokues të ministrit izraelit në xhaminë Al-Aksa

admin

Shkallë e lartë vdekjesh mes të burgosurve rusë të rekrutuar nga grupi mercenar Wagner

admin