RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Pas rrahjes, deputetët mblidhen në Kuvend për vazhdimin e seancës

pas-rrahjes,-deputetet-mblidhen-ne-kuvend-per-vazhdimin-e-seances

Pas përleshjes fizike që ndodhi këtë të enjte, deputetët janë mbledhur sërish për vazhdimin e seancës plenare të Kuvendit.

Seanca pritet të vazhdojë pas një pauze mbi tri orëshe.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca njoftoi për ndërprerjen e seancës pasi debati parlamentar eskaloi në përleshje fizike mes deputetëve të PDK-së dhe atyre të pushtetit si dhe ministrave.

E gjithë përleshja nisi gjatë kohës sa ishte duke folur kryeministri Albin Kurti, kur atij iu afrua për ta lagur me ujë deputeti Mergim Lushtaku.

Ministri Hekuran Murati reagoi duke u përpjekur që ta mbronte Kurtin me një fashikull, e Lushtaku iu kthye për ta lagur edhe zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi i cili pastaj e gjuajti në fytyrë me shishe të ujit.

Pastaj aty janë ofruar disa prej ministrave, deputetët e pushtetit e të PDK-së të cilët janë përfshirë në rrahje.

Related posts

Trajkoviq: Vuçiq i tërhoqi serbët nga institucionet e Kosovës për interesa të mafias

admin

Holandë, flamuri turk valëvitet mbi godinën e bashkisë së Roterdamit në mbështetje të Turqisë – VIDEO

admin

Biden nënshkruan projektligjin e buxhetit që parashikon ndihmën për Ukrainën

admin