RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Pas SHBA-së dhe BE-së, edhe Britania ndalon punonjësit të qeveritarë të përdorin Tiktok

pas-shba-se-dhe-be-se,-edhe-britania-ndalon-punonjesit-te-qeveritare-te-perdorin-tiktok

Qeveria e Britanisë po përgatitet të ndalojë punonjësit e qeverisë që të shkarkojnë aplikacionin TikTok në celularët e tyre për arsye sigurie.

Aplikacioni, i cili është në pronësi të kompanisë kineze ByteDance, akuzohet se ka lejuar autoritetet kineze të kenë akses në të dhënat e përdoruesve nga e gjithë bota. TikTok e mohon këtë akuzë.

Shtëpia e Bardhë pas ndalimit për punonjësit federalë, së fundmi i ka vendosur një ultimatum aplikacionit: nëse TikTok mbetet në pronësi të ByteDance të Kinës, ai do të ndalohet në SHBA.

Related posts

Arabi Saudite, në fushatën për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri u mblodhën 26 milionë dollarë

admin

Putin urdhëron dërgimin e thirrjeve për rekrutim edhe në formë elektronike

rezart morina

Policia shpall në kërkim 7 persona

admin