RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Pas vizitës në Kosovë, Lajçak shkon në Serbi

pas-vizites-ne-kosove,-lajcak-shkon-ne-serbi

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot do të qëndrojë për vizitë në Serbi.

Atje, zyrtari evropian do të pritet në takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Vizita e tij në kryeqytetin serb, Beograd vjen pas asaj të javës së shkuar në Prishtinë.

Lajçaku në Kosovë pati takime me krerë të shtetit, përfaqësues të opozitës dhe ambasadorë të huaj.

Related posts

Dubai lëshon Vizën e Artë për qëndrim afatgjatë për imamët, dijetarët fetarë

rezart morina

Deklarata e Myftiut Tërnava për eskalimin e situatës në Veri të Kosovës

rezart morina

Më shumë se 6 mijë emigrantë u përpoqën të hyjnë ilegalisht në Bosnjë dhe Hercegovinë vitin e kaluar

admin