RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Pas zjarreve masive, Greqia pritet të përballet me reshje të dendura shiu dhe stuhi

pas-zjarreve-masive,-greqia-pritet-te-perballet-me-reshje-te-dendura-shiu-dhe-stuhi

Pas zjarreve të mëdha disajavore në rajonin verilindor Evros, të konsideruara si më të mëdhenjtë në Evropë në dy dekadat e fundit, Greqia pritet të përballet me shi të dendur dhe stuhi, tha sot Observatori Kombëtar i Athinës, transmeton Anadolu.

Fronti i motit të ftohtë, i cili do të sjellë shira dhe erëra të forta, si dhe stuhi të shpeshta, do të përfshijë pjesën më të madhe të vendit nga e hëna deri të mërkurën, tha observatori, duke shtuar se temperaturat e ajrit parashikohet të bien deri në 10 gradë Celsius.

Ndërkohë, Sekretariati i Përgjithshëm i Mbrojtjes Civile këshilloi qytetarët që të tregohen të kujdesshëm dhe të marrin masat e nevojshme për t’u mbrojtur nga rreziqet që sjellin dukuritë e rënda të motit.

Related posts

Kanada, evakuimet në Territoret Veriperëndimore për shkak të zjarreve po përballen me vështirësi

rezart morina

BE-ja sanksionon kanalin Russia Today që operon nga Serbia

admin

Kryediplomati grek vjen nesër në Kosovë

admin