RTV AHIRETI
Bedri HamzaKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

PDK del me propozim konkret, ja kandidati i kësaj partie për kryeministër të Kosovës

pdk-del-me-propozim-konkret,-ja-kandidati-i-kesaj-partie-per-kryeminister-te-kosoves

Subjekti më i madh opozitar në Kosovë, Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si kandidat për kryeministër, Bedri Hamzën. Hamza aktualisht është kryetar i komunës së Mitrovicës së Jugut. Gjatë një konference për media, udhëheqësi i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se zgjedhjet duhet të mbahen sa më shpejt, për shkak të, siç tha ai, keqqeverisjes […]

Related posts

BE: Përparësi dëbimeve për të trajtuar migracionin e parregullt

admin

Rritet besimi per Presidenten dhe Ushtrine e vendit

rezart morina

Blloku afrikan thotë se ka një plan për ndërhyrje të mundshme në Niger

admin