RTV AHIRETI
Lajme

Për herë të parë që pas COVID-19 dhe luftës në Ukrainë, Presidenti kinez Xi viziton këtë javë Evropën

per-here-te-pare-qe-pas-covid-19-dhe-luftes-ne-ukraine,-presidenti-kinez-xi-viziton-kete-jave-evropen

Kur presidenti kinez Xi Jinping vizitoi për herë të fundit Bashkimin Evropian në vitin 2019, bota ishte më e thjeshtë. Askush nuk kishte dëgjuar për COVID-19, pushtimi masiv i Ukrainës nga Rusia ishte ende larg, dhe Brukseli dhe Pekini po shqyrtonin një marrëveshje tregtare dhe investimesh. Marrëdhëniet janë shumë më të ftohta sot: marrëveshja është

Related posts

OKB: Numër alarmant i fëmijëve të vrarë në Sudan

rezart morina

NATO shënon 74-vjetorin e themelimit me zgjerim të ri

rezart morina

Kurti takohet me kryeministrin në detyrë të Bullgarisë – flasin për thellimin e miqësisë dhe bashkëpunimit ekonomik

RTI