RTV AHIRETI
Shëndetësi

Përfundimisht, duhet apo nuk duhet të pini ujë me barkun bosh?

perfundimisht,-duhet-apo-nuk-duhet-te-pini-uje-me-barkun-bosh?

Historikisht, japonezët e kanë përdorur ujin si metodë për kurimin e shumë sëmundjeve si dhimbja e kokës, dhimbje të trupit, probleme me zemrën, artritin, epilepsia, yndyrna të tepërta, azëm, bronkit, probleme të veshkave dhe traktit urinar, vjellje, gastrit, diarre, diabet, sëmundjet e syve, mitër, sëmundje të veshëve dhe fytit.

Praktikisht për gjithçka, por sekreti i tyre qëndron diku tjetër. Tek fakti që e konsumojnë ujin me stomakun bosh. Me siguri e keni dëgjuar si këshillë të paktën një herë në jetë, por si duhet ta konsumoni fiks?

Sapo të zgjoheni në mëngjes, përpara se të lani dhëmbët, pini 4 gota me 160 ml ujë secila.

Më pas lani dhëmbët, por bëni kujdes të mos hani për 45 minuta.

Related posts

Duhanpirja pasive, shkak për kancerin oral

rezart morina

Teknika e frymëmarrjes për të qetësuar veten nëse përjetoni sulm panikuv

rezart morina

Çfarë është koenzima Q10 dhe pse duhet ta merrni atë?

rezart morina