RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Përfundon samiti trepalësh Erdoğan-Zelenskyy-Guterres në Lviv

perfundon-samiti-trepalesh-erdogan-zelenskyy-guterres-ne-lviv

Samiti trepalësh në Pallatin Potocki, i cili ishte i mbyllur për mediat, zgjati 40 minuta

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, u takua me presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelenskiy dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara (OKB) Antonio Guterres në qytetin ukrainas Lviv, raporton Anadolu Agency (AA).

Samiti trepalësh në Pallatin Potocki, i cili ishte i mbyllur për mediat, zgjati 40 minuta.

Në takim morën pjesë edhe ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu, shefi i Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës, Hakan Fidan, dhe zëdhënësi i Presidencës, Ibrahim Kalın.

Related posts

Ministrat e jashtëm të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor do të takohen në shtator

admin

Gazetari zviceran sfidon zëdhënësin e BE-së: Pse po dënoni të dyja palët, dhuna erdhi vetëm nga njëra palë?

admin

Vrasje në tentativë në Prishtinë

admin