RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Përfundon takimi me Vuçiç, O’Brien nga Beogradi: Shpresojmë se do të bëhet gjithçka që të themelohet Asociacioni

perfundon-takimi-me-vucic,-o’brien-nga-beogradi:-shpresojme-se-do-te-behet-gjithcka-qe-te-themelohet-asociacioni

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, tha se Kosova ka premtuar se do të themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe Uashingtoni pret që ky zotim të realizohet. “Shpresoj që do të bëhen të gjitha që janë në fuqinë tonë për të ndihmuar që të realizohet premtimi”, tha O’Brien gjatë […]

Related posts

CNN: Obama dhe Pelosi shqetësohen për Biden, por s’mund ta bindin të tërhiqet nga gara për President

admin

Hovenier takohet me Dalladakun, ushtarin e parë të FSK-së që kryen akademinë Ranger

rezart morina

BE-ja dënon djegien e veturave me targa RKS në veri

rezart morina