RTV AHIRETI
KosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditlista serbeTë Gjitha

Analiza: Çfarë ndodh me serbët “jobesnikë” nga Kosova që “shkelin” rendin kushtetues të Beogradit

analiza:-cfare-ndodh-me-serbet-“jobesnike”-nga-kosova-qe-“shkelin”-rendin-kushtetues-te-beogradit

Përderisa përfaqësuesit e Listës Serbe gëzojnë mbështetjen e Beogradit për të marrë pjesë në institucionet e Kosovës, madje edhe kur betohen në Kushtetutën e Kosovës, anëtarët e tjerë të komunitetit serb të Kosovës ndalohen, arrestohen ose merren në pyetje, nën dyshimin se kanë shkelur rendin kushtetues të Serbisë. Një nga rastet e fundit kur serbët […]

Related posts

Turqi, shpëtohen 80 emigrantë të parregullt të shtyrë prapa nga njësitë greke

admin

Truss: BM po punon me Evropën për disa çështje, por nuk afrohet më shumë se kaq

admin

Turqi: Institucionet po koordinohen dhe dëmet po vlerësohen pas tërmeteve të reja në Hatay

rezart morina