RTV AHIRETI
Lajme

Përgjegjësinë nuk e mori askush/ Sulmet në Dagestan: Çfarë ndodhi dhe pse?

pergjegjesine-nuk-e-mori-askush/-sulmet-ne-dagestan:-cfare-ndodhi-dhe-pse?

Informacionet për dhunën e 23 qershorit në rajonin rus të Kaukazit të Veriut, Dagestan, janë ende duke u mbledhur. Sipas Komitetit Hetimor të Rusisë, së paku 20 njerëz u vranë, përfshirë 15 oficerë të policisë, kur persona të armatosur sulmuan një sinagogë, dy kisha ortodokse ruse dhe policinë në kryeqytetin rajonal, Makaçkala, dhe në qytetin

Related posts

Përfaqësuesi i Shqipërisë në OKB, Hoxha: Reforma e KS-OKB nuk ka mundur të përparojë prej 30 vitesh

rezart morina

Erdoğan: Netanyahu ka gdhendur emrin e tij në histori si kasapi i Gazës

admin

Franca do që të dërgojë instruktorë ushtarakë në Ukrainë! Macron gjen aleatë për idenë e tij, por SHBA s’merr pjesë në koalicion

admin