RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Përzgjidhet Logoja Kombëtare e 80 vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, Rama: Do të përdoret në çdo dokument zyrtar

perzgjidhet-logoja-kombetare-e-80-vjetorit-te-clirimit-te-shqiperise,-rama:-do-te-perdoret-ne-cdo-dokument-zyrtar

Kryeministri Edi Rama ka ndarë fituesen e konkursit për logon kombëtare të 80-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. Kreu i qeverisë thotë se memoriali “Nëna Shqipëri” me flamurin shqiptar do të përdoret si logo kombëtare në çdo dokument zyrtar dhe çdo aktivitet në këtë përvjektor historik.

“Memoriali ikonë “Nëna Shqipëri” me flamurin shqiptar do të qëndroj kryelartë si logo kombëtare në çdo dokument zyrtar dhe çdo aktivitet në këtë përvjetorin historik në nder të heronjve e dëshmorëve shpallur “Vitit Mbarëkombëtar i 80-Vjeorit të Çlirimit”🦅🇦🇱

Ejona Karkini është përzgjedhur si fituesja e konkursit për logon kombëtare të 80-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, mes konkuruesve.”, shkruan Rama. /abcnews

Related posts

ShSKUK: 17 persona kërkuan ndihmë mjekësore, një ndërroi jetë në mjekimin intensiv

rezart morina

Irani pretendon se ka “goditur me raketa balistike selinë kryesore të Mossad-it” në Irak

admin6

Japonia dhe India nisin stërvitjet e përbashkëta të aeroplanëve luftarakë

admin