RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pini qumësht të ngrohtë para gjumit

pini-qumesht-te-ngrohte-para-gjumit

Qumështi njihet si një prej produkteve me vlerat më të rralla që ka për çdo grupmoshë.

Studiuesit kanë vërtetuar se të pish një gotë qumësht të ngrohtë përpara gjumit, ndihmon të flini më mirë.

Për njerëzit që janë rritur me prindërit që iu kanë dhënë qumësht të ngrohtë para gjumit, kjo rutinë është një sinjalizues i fortë që është koha për shtrat.

Duke ndjekur këtë rutinë, ata persona bëhen të përgjumur në automatikisht. Kështu që një gotë qumësht nuk iu bën keq.

Related posts

Firefox 103 sjell performancë dhe përditësime sigurie

admin

Stomaku bosh? Ushqimet që nuk do ju bëjnë të ndiheni fajtorë

admin

Tableta kundër kancerit filloi të testohet te njerëzit: Shkatërron kanceret e ngurta

rezart morina