RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

PK-ja konfirmon bastisjen që po zhvillon në zyret qendrore të KEK-ut

pk-ja-konfirmon-bastisjen-qe-po-zhvillon-ne-zyret-qendrore-te-kek-ut

Policia e Kosovës ka konfirmuar bastisjen që po zhvillon në zyrat qendrore të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) në Prishtinë.

Këtë ka konfirmuar për teve1.info zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi.

“Referuar kërkesës suaj ju njoftojmë se Policia e Kosovës është duke zhvilluar një kontroll në KEK dhe për detajet tjera rreth rastit do të informoheni me kohë”, theksoi ai.

Siç raportohet në media, arsyeja e kësaj kontrolle ka të bëjë me dyshimet për keqpërdorim të një tenderi për remontin e Bllokut A5 të Termocentralit “Kosova A”.

Teve1.info ka tentuar të kontaktojë me drejtorin e KEK-ut, Nagip Krasniqi, por i njëjti nuk i është përgjigjur thirrjeve dhe mesazheve.

Ndërsa zëdhënësi i KEK-ut, Skender Bucolli ka thënë për teve1.info se ende nuk ka informacion për çështjen në fjalë, porse do të prononcohet sapo ta ketë.

Related posts

Erdogan: Askush nuk mund të na kërkojë të mos flasim për Palestinën

admin6

Presidenti i Pakistanit shpërndau parlamentin me kërkesë të kryeministrit

rezart morina

Rritet numri i të rinjve që ikin nga vendi edhe për të studiuar

admin