RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Nënshkruhet akti ligjor, Kosova përfundimisht merr liberalizimin e vizave

nenshkruhet-akti-ligjor,-kosova-perfundimisht-merr-liberalizimin-e-vizave

Akti ligjor përmes së cilit edhe ligjërisht Kosovës i liberalizohen vizat është nënshkruar.

Kështu ka bërë të ditur raportuesi për liberalizimin e vizave për Kosovën, Thijs Reuten.

“Më në fund, para gjysmë ore ligji është nënshkruar nga presidenti i Parlamentit dhe përfaqësuesi i presidencës suedeze. Ajo i lejon qytetarët e Kosovës të udhëtojnë më në fund pa viza në BE. Ata nuk janë më të fundit në Ballkanin Perëndimor që po presin heqjen e regjimit të vizave”, tha ai në një konferencë për media.

Related posts

Tre serbë të arrestuar në tri ditët e fundit për sulmet brutale ndaj gazetarëve në veri

admin

Sindikata e Administratës nuk e di kush është në grevë, e as numrin e saktë të grevistëve

admin

“Solidaritet për Greqinë”, Rama reagon për situatën e zjarreve në vendin fqinj

admin