RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Plagosen dy persona në Shtërpcë, njëri prej tyre 11 vjeçar

plagosen-dy-persona-ne-shterpce,-njeri-prej-tyre-11-vjecar

Dy persona janë plagosur pak më herët në Shtërpcë.

Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovës me anë të një komunikate për media, shkruan lajmi.net.

Në komunikatën e Policisë bëhet e ditur se njëri nga të plagosurit i përket moshës 11-vjeçare.

Ata janë jashtë rrezikut për jetë.

Njoftimi i plotë nga Policia:

Sot, rreth orës 15:19 policia e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në fshatin Drajkovc të Shtērpcës dy persona, njëri rreth 11 vjeçar dhe tjetri rreth 31 vjeçar janë plagosur nga arma e zjarrit nga personi/persona të panjohur i cili/të cilët ishin me një automjet të udhëtarëve në lëvizje, që po qarkullonte nga Shtërpca në drejtim të Ferizajt dhe më pas janë larguar nga vendi i ngjarjes. Dy të lënduarit për ndihmë mjekësore janë dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shtërpcë dhe pas marrjes së ndihmës së parë në Shtërpcë, për tretman të mëtutjeshëm mjekësor janë dërguar me autoambulancë për në qytetine Graçanicës. Të dy të plagosurit nga informacionet që kemi janë jashtë rrezikut për jetë.

Janë marrë të gjitha veprimet nga policia , policia e rendit e më pas hetuesit policor dhe krimtekniket nga Sektori Rajonal i Hetimeve, nën autorizim të prokurorit kujdestar nga PTH-Ferizaj kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe i kanë nisur hetimet në kërkim dhe kapjen e personave të dyshuar.

Aktualisht rruga që çon për në Shtërpcë është e bllokuar.

Related posts

Masakra në Kralan të Gjakovës, Kurti: E vërteta ndodhet në arkivat e Beogradit zyrtar

RTI

Julian Assange fiton betejën ligjore për mundësinë e apelit kundër ekstradimit në SHBA

admin

Mali i ZI, arrestohet kryetari i Budvës, Milo Bozhoviç

rezart morina