RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Plagosën me armë rojën e pyllit, arrestohen gjashtë persona në Gjilan

plagosen-me-arme-rojen-e-pyllit,-arrestohen-gjashte-persona-ne-gjilan

Gjashtë persona janë arrestuar në Gjilan, në mesin e tyre një i mitur, pasi kishin sulmuar fizikisht dhe më pas plagosur me armë zjarri një roje pylli.

Rasti ka ndodhur në fshatin Gadish të Gjilanit të dielën ka njoftuar Policia e Kosovës.

“Janë arrestuar gjashtë (6) të dyshuar meshkuj kosovar (njëri nga ta i mitur) pasi të njëjtit fillimisht kishin sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar (roje pylli) e më pas njëri nga të dyshuarit kishte shtënë me armë gjuetie në drejtim të viktimës. Si pasojë viktima është plagosur në këmbë”, thuhet në raportin 24 – orësh të PK-së, përcjell teve1.info

I plagosuri është dërguar për tretman mjekësor dhe është jashtë rrezikut për jetë, thuhet në njoftim.

Policia ka bërë të ditur se në veturën e të dyshuarave është gjetur dhe sekuestruar një armë gjuetie.

Related posts

The Economist: Kosova me rritje ekonomike, tejkaloi fqinjët ballkanikë

rezart morina

SHBA, një profesor mbetet në spital pasi u rrah nga policia gjatë protestës pro-palestineze

rezart morina

Erdoğan: Duam t’i hapim korridoret Zangezur dhe Laçin duke i shndërruar në korridore paqeje

admin