RTV AHIRETI
Kuzhinë

Polenta me pulë

polenta-me-pule

Vizitoni Gatime Shqiptare per receta gatimi nga Kuzhina Shqiptare

Përbërësit:

1 mëllenjë ose pulë e vogël

1 lgj gjalpë

2 gjethe dafine

Piper i zi kokërr

Piper i kuq pluhur

Lëngu i 1 limoni

Për polentën:

1 filxhan polentë

3 filxhanë lëng mishi

1 filxhan qumësht

100 gr djathë parmixhano

2 lgj gjalpë

Përgatitja:

Vendosim një tenxhere me ujë në zjarr. Shtojmë kripë, piper të zi, piper të kuq, gjethet e dafinës dhe 1 lugë gjalpë. E lemë ujin të ziejë dhe sapo të nisë të vlojë fikim sobën dhe shtojmë aty mëllenjën e pastruar, të cilën e lemë të marinohet në ujin e vluar për 3-4 orë.

Më pas, parangrohim furrën e sobës në temperaturë maksimale. Ndërkohë që furra ngrohet, lyejmë mëllenjën me gjalpë dhe e vendosim në një tavë duke e spërkatur mire me lëngun e saj. E vendosim të piqet në furrë për rreth 18-20 minuta.

Ndërkohë përgatisim polentën. Në një tenxhere hedhim polentën dhe lëngun e mishit të nxehtë. E trazojmë vazhdimisht dhe sapo lëngu të marrë valë shtojmë qumështin e nxehtë, kripë dhe djathë të grirë. E lemë 5 minuta në zjarr mesatar dhe në fund shtojmë gjalpin e tretur. E servirim polentën menjëherë të ngrohtë bashkë me mëllenjën spërkatur me pak lëng limoni.

Ky postim eshte marre nga Gatime Shqiptare.

Related posts

Omëletë me perime dhe proshutë

rezart morina

Dëshironi të humbni peshë këtë vjeshtë? Ushqimi i mëngjesit që mund të ndihmojë

admin6

‘Cordon bleu’: Mish viçi i skuqur i mbushur me djathë dhe proshutë

rezart morina