RTV AHIRETI
Lajme

Policia apel mërgimtarëve: Respektoni rregullat e trafikut!

policia-apel-mergimtareve:-respektoni-rregullat-e-trafikut!

Policia e Kosovës u ka dëshiruar mirëseardhje të gjithë bashkatdhetarëve që po vinë në Kosovë për pushimet verore.

Bashkë me urimin e mirëseardhjes, Policia ka lëshuar edhe një apel për ta, duke u kërkuar që të respektojnë rregullat e trafikut për sigurinë e tyre dhe të familjeve.

Në apel, Policia ka bashkëngjitur edhe gjobat për secilën shkelje të rregullave të trafikut, siç parashikohen me Ligjin e ri të trafikut.

The post Policia apel mërgimtarëve: Respektoni rregullat e trafikut! first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Një baba palestinez fle duke përqafuar djalin e tij për ta mbrojtur nga bombardimet izraelite – VIDEO

rezart morina

Zhvillimet kryesore në orët e fundit në Pa’lestinë

RTI

Britania shënon ditën më të nxehtë të vitit deri më tani

admin