RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia e Kosovës zhvillon operacion kontrolli në tri komunat në veri

policia-e-kosoves-zhvillon-operacion-kontrolli-ne-tri-komunat-ne-veri

Sot, me datën 29.09.2023 Policia e Kosovës është duke zbatuar urdhëresën e gjykatës kompetente për kontrolle, në pesë lokacione në tri komunat në veri të Kosovës. Këto operacione janë duke u zhvilluar lidhur me ngjarjet e fundit të ndodhura në fshatin Banjskë.

Operacioni policor është duke vazhduar nga njësitet relevante të Policisë së Kosovës, me prezencën në vend ngjarje të Prokurorit (të PSRK-së). Me këtë rast Policia e Kosovës njofton qytetarët se nuk kanë nevojë për ndonjë shqetësim.

Këto urdhër kontrolle, janë duke u zbatuar në koordinim me EULEX dhe KFOR.

Related posts

Tri anije të tjera me drithë pritet të nisen nga portet e Ukrainës

admin

Kreu i OKB: Kolonitë izraelite në territoret palestineze duhet të marrin fund

admin

Ukraina po përballet me ‘katastrofë humanitare’, thotë OBSh-ja

admin