RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia kërkon ndihmë për gjetjen e Slavisha Filiq, dyshohet për krime lufte kundër popullsisë civile

policia-kerkon-ndihme-per-gjetjen-e-slavisha-filiq,-dyshohet-per-krime-lufte-kunder-popullsise-civile

Policia e Kosovës po kërkon ndihmë për identifikimin dhe arrestimin e një personi, i cili dyshohet për veprën penale “Krime lufte kundër popullsisë civile”.

Siç bëhet e ditur, i kërkuari është Slavisa (Vojislav) Filiq, i lindur më 25 korrik të vitit 1963.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personave të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”, thuhet në njoftimin për media.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

– 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

Reklama

– Sektori për Hetimin e Krimeve te Luftës tel. 044 220 106

– Qendra Operative –DDP tel .044 500 404

– E-mail adresa: info@kosovopolice.com

Related posts

Escobar: Marrëveshja e Ohrit historike, mbështesim Ballkanin e Hapur

admin

Prigozhin: Mbi 20.000 luftëtarë të Wagner-it janë vrarë në Bahmut

rezart morina

Nuredin Lushtaku dërgohet në mbajtje për 48 orë

admin