RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia me aksion për parandalimin e kërkimit të lëmoshës në Ferizaj

policia-me-aksion-per-parandalimin-e-kerkimit-te-lemoshes-ne-ferizaj

Policia Rajonale e Ferizajt gjatë ditës së djeshme ka nisur një aksion të planifikuar, për të ndaluar lëmoshë kërkuesit në qytetin e Ferizajt.

‘’Në kuadër të këtij aksioni policia ka ndaluar disa persona, veç disa vërejtjeve, ka shqiptuar edhe disa fletëparaqitje të parapara në bazë të dispozitave ndëshkimore të Ligjit për Ruajtjen e Rendit dhe Qetësisë Publike”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Më tutje është bërë e ditur se në lidhje me ke këtë është njoftuar edhe gjyqtari nga Gjykata Themelore të Ferizajt – Divizioni i Kundërvajtjes.

Po ashtu është bërë e ditur se Policia Rajonale e Ferizajt do të vazhdojë aksionin për parandalimin e dukurisë së kërkimit të lëmoshës edhe në komunat tjera Kaçanik, Shtime, Shtërpcë dhe Hani Elezit.

Related posts

Forcat izraelite që nga 7 tetori kanë arrestuar 8.030 persona në Bregun Perëndimor

rezart morina

Prej disa muajsh e bllokuar, Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA miraton paketën e ndihmës për Ukrainën

admin

Filmoi gjyqet dhe momentet e fundit të Alexei Navalnyt para se të vdiste, autoritetet ruse arrestojnë gazetaren. Ja për çfarë akuzohet

admin