RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia shpall në kërkim 7 persona

policia-shpall-ne-kerkim-7-persona

Të dielën mbrëma, 7 persona të dyshuar kanë sulmuar fizikisht 3 meshkuj në Skenderaj. Njëri nga viktimat ishte roje pylli ndërsa e gjithë ngjarja dyshohet se ka ndodhur gjatë pengimit të punës së tij.

Të dyshuarit, siç ka njoftuar pylltari, kanë qenë të armatosur dhe në duar mbanin revole, transmeton IndeksOnline.

“Skenderaj 03.09.2023-21:40 Tri viktimat meshkuj kosovarë janë sulmuar fizikisht nga 7 të dyshuar meshkuj kosovarë. Sipas viktimave, pesë (5) nga të dyshuarit ishin të armatosur me revole. Viktimave u është ofruar tretmani mjekësorë”, thuhet në raportin e policisë.

Rasti është në procedurë hetimore ndërsa policia ka shpallur në kërkim të dyshuarit.

Related posts

Zgjedhjet lokale: Shqipëria ngjyrë rozë

admin

BE prezanton plan të ri veprimi lidhur me migracionin e parregullt

rezart morina

Biden: SHBA do të mbrojë Tajvanin nëse sulmohet nga Kina

admin