RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia: Situata në veri është e qetë

policia:-situata-ne-veri-eshte-e-qete

Gjatë natës nuk janë raportuar incidente në veri të vendit dhe aktualisht gjendja është e qetë.

Kështu i tha Radios Evropa e Lirë – drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti.

Në këtë komunë – e banuar me shumicë serbe – mbrëmjen e 9 dhjetorit, tek lagjja Tri Rrokaqiejt, janë dëgjuar shpërthime.

Hoti tha se kjo ka ndodhur me mjet shpërthyes piroteknik, dhe se nuk ka pasur dëme.

Related posts

Johnson jep dorëheqje si lider konservator, mbetet kryeministër

admin

Norvegji, kompanive u kërkohet që të paktën 40 për qind e anëtarëve të bordit të jenë femra

rezart morina

Dr. Fauci pranon se vaksinimet e detyruara në SHBA bënë më shumë dëm se mirë

admin