RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetMaqedoni

Politikani shqiptar arrin në Ukrainë

politikani-shqiptar-arrin-ne-ukraine

Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani, ka shkuar në Kiev të Ukrainës.

Osmani në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se kjo është vizita e parë e punës së tij në kuadër të kryesimit të OSBE-së.

“Do të shkojmë në terren për të vizituar zonat e prekura nga veprimet ushtarake dhe për t’u takuar me njerëzit në terren. Do të realizojmë edhe takime të shumta me përfaqësues të lartë shtetëror të Ukrainës”, ka shkruar ai.

Related posts

Të paktën 13 të vdekur nga vërshimet në Itali

rezart morina

Afro 16.500 kafshë shtëpiake të braktisura në Francë gjatë 4 muajve

admin

Vala e re e Covidit, disa shtete vendosin kufizime udhëtimi ndaj Kinës

admin