RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditShqiprim ArifiTë Gjitha

Prapaskenat/ Pse e shkarkoi Qeveria serbe kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi?

prapaskenat/-pse-e-shkarkoi-qeveria-serbe-kryetarin-e-presheves,-shqiprim-arifi?

Një krizë politike shpërtheu sërish në një komunë në jug të Serbisë të banuar me shumicë shqiptare. Deri në zgjedhjet lokale, Presheva do të menaxhohet nga Autoriteti i Përkohshëm i emëruar nga Qeveria e Serbisë, pasi e shpërndau Kuvendin lokal. Me shpërndarjen e Kuvendit i ka përfunduar mandati edhe kryetarit të komunës dhe anëtarëve të […]

Related posts

Sefer Isufi emërohet këshilltar ushtarak i presidentes Osmani

admin

“Një Maqedoni e Veriut sa më larg fijeve të Moskës”, Kurti uron Xhaferin

admin6

Paralajmërohet vizitë e Lajçakut në Washington, ndihmës-sekretari O’Brien: Do ta presim me Escobarin, për tu koordinuar për Ballkanin Perëndimor

RTI