RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti brazilian shkarkon shefin e ushtrisë pas sulmeve në Brasilia

presidenti-brazilian-shkarkon-shefin-e-ushtrise-pas-sulmeve-ne-brasilia

Presidenti brazilian, Luiz Inacio Lula da Silva ka shkarkuar shefin e ushtrisë, Julio Cesar de Arunda dy javë pas sulmeve në qendrat e pushtetit në Brasilia.

Shkarkimi i shefit të ushtrisë erdhi për mes një njoftimi të shtunën në mediat lokale.

Julio César de Arunda e kishte mbajtur postin përkohësisht që nga 30 dhjetori, dy ditë para përfundimit të mandatit të presidentit të ekstremit të djathtë, Jáche Bolsonaro dhe në fillim të janarit qeveria e re e Lulës konfirmoi qëndrimin e tij në këtë post. /5pyetjet

Related posts

Rusia pret që Erdogan të ndërmjetësojë bisedimet për paqe me Ukrainën

admin

BE hesht ndaj fitores së të djathtës ekstreme në Itali

admin

Disa të vrarë dhe të plagosur nga shpërthimi në aeroportin ushtarak të Kabulit

admin