RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan, iftarin e parë me të prekurit nga tërmeti në Kahramanmaraş

presidenti-erdogan,-iftarin-e-pare-me-te-prekurit-nga-termeti-ne-kahramanmaras

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan, iftarin e parë të muajit Ramazan do ta bëjë me të prekurit nga tërmeti në qytetin Kahramanmaraş, transmeton Anadolu.

Sipas informacioneve të marra, mësohet se nesër Erdoğan do të vizitojë qytetin Kahramanmaraş si dhe do të marrë informacione dhe do të kryejë inspektime lidhur me punimet e kryera në qytet.

Më pas presidenti Erdoğan do të takohet me qytetarët në Kahramanmaraş dhe iftarin e parë do ta bëjë me të prekurit nga tërmeti.

Mësohet se Erdoğan do të takohet herë pas here me qytetarët në zonën e tërmetit gjatë muajit të Ramazanit.

Related posts

Portugalia zgjat rregullat për Covid-n! Çfarë paralajmërohet për në vjeshtë

admin

Mehaj, përpara udhëheqësve të NATO-s: FSK është duke e rritur profesionalizmin

admin

Zelensky: Më shumë se 10 milionë njerëz në Ukrainë janë pa energji elektrike

admin