RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan niset për në Çeki për Komunitetin Politik Evropian

presidenti-erdogan-niset-per-ne-ceki-per-komunitetin-politik-evropian

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan u nis drejt kryeqytetit të Çekisë, Pragë për të marrë pjesë në takimin e Komunitetit Politik Evropian ku krahas 27 vendeve të Bashkimit Evropian (BE) janë ftuar edhe 17 vende të Evropës që nuk janë anëtare të BE-së, transmeton Anadolu Agency (AA).

Erdoğan u përcoll nga aeroporti Esenboğa në Ankara nga zv/presidenti Fuat Oktay dhe zyrtarë të tjerë.

Bashkë me presidentin Erdoğan për në Pragë u nisën edhe ministri i Punëve të Jashtme, Mevlüt Çavuşoğlu, drejtori i Komunikimeve të Presidencës, Fahrettin Altun dhe zëdhënësi i Presidencës, İbrahim Kalın.

Related posts

Edhe Britania bën thirrje për lirimin e menjëhershëm të tre policëve kosovarë të kidnapuar

rezart morina

Tërnava-shefit të EULEX-it: Rrugët në Graçanicë janë të bllokuara, s’është në rregull

admin

Dallaveret me flamujt e origjinës, gjobiten mbi 30 biznese deri në 10 mijë euro

admin