RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan: Nuk do ta harrojmë kurrë Srebrenicën

presidenti-erdogan:-nuk-do-ta-harrojme-kurre-srebrenicen

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, përkujtoi viktimat e gjenocidit të Srebrenicës në 28-vjetorin e kësaj ngjarjeje, transmeton Anadolu.

“U shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta familjeve të mërzitura të dëshmorëve tanë dhe të gjithë vëllezërve dhe motrave të mia boshnjakë në 28-vjetorin e Gjenocidit të Srebrenicës, i cili la një njollë të zezë në historinë e njerëzimit. Nuk do ta harrojmë kurrë Srebrenicën, në mënyrë që të mos përjetojmë më mizori të ngjashme”, ka shkruar Erdoğan në rrjetet sociale.

Related posts

Sveçla: Policia në Zveçan parandalon sulm terrorist

rezart morina

Kurti: Situata në veri mund të përshkallëzohej në konflikt të armatosur

admin

Kreu i NATO – Perëndimit: Mos bëni me Kinën, gabimin që bëtë me Rusinë

admin