RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan pret në takim kreun e Këshillit Shura të Arabisë Saudite

presidenti-erdogan-pret-ne-takim-kreun-e-keshillit-shura-te-arabise-saudite

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti Kryetarin e Këshillit Shura të Arabisë Saudite Abdullah Mohammed Ibrahim Al-Sheikh në kryeqytetin Ankara për bisedime, raporton Anadolu Agency (AA).

Presidenca turke nuk ndau asnjë informacion të mëtejshëm në lidhje me takimin me dyer të mbyllura.

Më herët gjatë ditës, kryetari i parlamentit turk Mustafa Şentop dhe Al-Sheikh diskutuan zhvillimin e lidhjeve midis parlamenteve të Turqisë dhe Arabisë Saudite, marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.

Related posts

Kërkohet që pronat e Xhafer dhe Qazim Devës që janë konfiskuar nga Serbia t’i kthehen familjes së tyre

admin

Osmani takon Scholz: Jemi krenarë për partneritetin e palëkundur në mes dy vendeve tona

rezart morina

​Aprovohen dorëheqjet e policëve serbë, jo të gjithë kanë dorëzuar pajisjet

admin