RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan uron kryeministrin e ri të Malajzisë

presidenti-erdogan-uron-kryeministrin-e-ri-te-malajzise

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar kryeministrin e ri të Malajzisë, Anwar Ibrahim, transmeton Anadolu Agency (AA).

Anwar, 75 vjeç, u betua si kryeministri i 10-të i Malajzisë më herët gjatë ditës, duke i dhënë fund ngërçit politik pas zgjedhjeve të përgjithshme të kontestuara që çuan në një parlament pa shumicë.

Në një telefonatë, Erdoğan tha se shpreson që bashkëpunimi i ngushtë midis Turqisë dhe Malajzisë do të forcohet në bazë të besimit të ndërsjellë, thuhet në një deklaratë të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke.

Related posts

Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë për të nëntën ditë në Marokun e goditur nga tërmeti

rezart morina

Komisioni LIBE miratoi sot marrëveshjen për liberalizimin e vizave për Kosovën

admin

Bashkëshortja e presidentit ukrainas: Kemi nevojë për drejtësi – VIDEO

admin