RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan vizitoi të lënduarit nga tërmeti në spitalin e Ankarasë

presidenti-erdogan-vizitoi-te-lenduarit-nga-termeti-ne-spitalin-e-ankarase

Duke folur nga afër me të mbijetuarit e tërmeteve të 6 shkurtit, Erdoğan u njoftua me gjendjen e tyre aktuale shëndetësore.

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan dhe bashkëshortja e tij Emine Erdoğan vizituan të mbijetuarin e tërmetit që po trajtohej në Spitalin e Etlik në Ankara, pasi u transferuan nga rajonet e goditura nga tërmeti në Turqi. Me këtë rast, presidenti turk vizitoi edhe 17-vjeçaren Aleyna Olmez, e cila u shpëtua nga rrënojat në Kahramanmaraş, 16-vjeçaren Hulyasa Kisa dhe Feyza Nur Yakara tetëvjeçare nga Hatay, shtatëvjeçare. Mirac Eren Doner, dhjetëvjeçaren Ayca Cepni dhe nëntëvjeçare Zeynep Kucukler.

Erdoğan foli me fëmijët dhe mori informacione për shëndetin e tyre. Presidenti turk shoqërohej nga bashkëshortja e tij Emine Erdoğan, guvernatori i Ankarasë Vasip Sahin dhe kryetari i AK Partisë në Ankara Hakan Han Ozcan.

Related posts

Zyrtari libian hedh poshtë fajin për katastrofën e përmbytjeve

rezart morina

Kina përfshin Turqinë në listën e vendeve ku mund të zhvillohen udhëtime turistike në grup

rezart morina

KQZ mandaton zyrtarisht 6 kryebashkiakë të 14 majit

rezart morina