RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Për herë të parë shënohet përvjetori i Pavarësisë së Kosovës në Beograd

per-here-te-pare-shenohet-pervjetori-i-pavaresise-se-kosoves-ne-beograd

Për herë të parë në Serbi është shënuar 15 vjetori i Pavarësisë së Kosovës.

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, Ragmi Mustafi, njoftoi se ky organizim u bë me ftesë të ambasadorit Jetish Jashari.

“Me ftesë të ambasadorit, Sh. T. Z. Jetish Jashari, për herë të parë u shënua përvjetori i pavarësisë së Republikës së Kosovës në Beograd, në 15 vjetorin e saj!”, ka shkruar ai.

Mustafi shkroi se përveç përfaqësuesve institucional e politik të Luginës së Preshevës, prezent ishin edhe përfaqësuesit e shoqërisë civile në Beograd, e përfaqësues të misioneve diplomatike ndërkombëtare./

Related posts

Theret me thikë një person në Deçan, i dyshuari në arrati

admin6

Masakra e Rabaas: Një ditë e zezë në historinë e Egjiptit – VIDEO

rezart morina

Të paktën 284 persona humbën jetën dhe 2.323 u plagosën nga tërmeti në Türkiye

admin