RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Raisi: Irani nuk e mbështet luftën në Ukrainë

presidenti-raisi:-irani-nuk-e-mbeshtet-luften-ne-ukraine

Raisi ka thënë se Irani nuk e mbështet luftën në Ukrainë dhe do të mbështesë iniciativat e armëpushimit dhe masat diplomatike për t’i dhënë fund konfliktit.

Pozicioni ynë i qartë si Republikë Islamike: Ne nuk qëndrojmë dhe nuk mbështesim asnjë luftë askund, as në Evropë e as askund, tha ai, shkruan Al Jazeera.

Irani është akuzuar se i ka ofruar Rusisë dronë për t’i përdorur në Ukrainë.

Related posts

Osmani kërkon mbështetje nga Fajon, për rrugëtimin euroatlantik të Kosovës

admin

Tragjedi në Mesdhe/ 8 refugjatë humbin jetën nga përmbytja e anijes, mes tyre një foshnje

admin

UEFA 200 mijë euro për tërmetin në Turqi

admin