RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti sirian falënderon Emiratet e Bashkuara Arabe për ndihmën “e madhe” pas tërmetit

presidenti-sirian-falenderon-emiratet-e-bashkuara-arabe-per-ndihmen-“e-madhe”-pas-termetit

Presidenti i Sirisë Bashar al-Assad ka falënderuar Emiratet e Bashkuara Arabe për premtimin e dhjetëra milionë dollarëve në ndihmë për vendin e goditur nga tërmeti, tha presidenca Siriane në një deklaratë.

“Emiratet e Bashkuara Arabe ishin ndër vendet e para që qëndruan me Sirinë dhe dërguan ndihma të mëdha dhe ndihma humanitare dhe ekipe kërkimi-shpëtimi”, tha Assad gjatë një takimi në Damask me ministrin e Jashtëm të Emirateve Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan. /mesazhi

Related posts

Bie shkalla e papunësisë në Eurozonë dhe BE

rezart morina

Myftiu Tërnava mori pjesë në Samitin e liderëve fetarë myslimanë në botë

admin

Siguria në shkollat e Kosovës shqetësuese – ekspertët tregojnë çfarë duhet ndërmarrë

admin