RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Presidentja Osmani intervistë për Zërin e Amerikës: Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta

presidentja-osmani-interviste-per-zerin-e-amerikes:-kosova-nuk-kundershton-zbatimin-e-detyrimeve-te-veta

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani tha se Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta, por kërkon një marrëveshje të detyrueshme si për Kosovën dhe Serbinë. Në një intervistë për Zërin e Amerikës nga Nju Jorku, ku Presidentja Osmani u përballë dje me Presidentin e Serbisë në takimin e Këshillit të Sigurimit për […]

Related posts

Shokuese në Gjermani, parandalohet grushti i shtetit

admin

Osmani: Evropa e bashkuar vetëm me një Ballkan Perëndimor të bashkuar

rezart morina

Lufta në Ukrainë- Ushtria gjermane përgatitet për mbrojtjen e atdheut

admin